» تفاوت برنج گیلان و مازندارن ، کدام بهتر است؟

هر دو استان شمالی با آب و هوای مطلوب خود این فرصت را دارند که برنج با کیفیت را به مشتریان عرضه کنند ، اما ما در پاسخ به تفاوت و مقایسه برنج در استانهای گیلان و مازندران مقاله ای تهیه کردیم برنج مازندران بهتر است یا برنج گیلان ؟ یکی از سوالات اشتباه خریداران برنج این است که آیا برنج گیلان یا مازندران بهتر است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که مشکلی در نوع سوال است ، برنج خوب در این استانها بستگی به ذائقه یا مزاج خریدار دارد ، استانهای مازندران و گیلان به دلیل بستر مناسب و خاک حاصلخیز هر دو تولید کننده بهترین برنج کشور هستند و حتی برنج این دو استان به کشورهای دیگر صادر می شود به هر حال تصمیم گرفتیم در این مقاله به سوالات شما با جزئیات پاسخ دهیم و بر اساس سلیقه خود از این استانها برنج بخرید

برنج مازندران

استان مازندران در راس کشت و برداشت برنج در کشور قرار دارد ، ماندندران به دلیل داشتن مناطق کوهستانی و هموار قادر به پرورش انواع برنج طبع سرد و گرم است. کشاورزان مازندرانی با سالها تجربه اجداد خود و استفاده از فناوری های روز و علم کشاورزی آنها توانسته اند به بهترین تولید انبوه در کشور دست یابند . در این استان ، علاوه بر برنج ، اولین برداشت (فروردین تا تیر) کشاورزان می توانند ، با توجه به شرایط هواشناسی ، آنها باید محصول دوم (مرداد تا آبان) را کشت و برداشت کنند.

گونه هایی برنجی که بیشتر در استان مازندران کشت می شوند

(برنج طارم دم سیاه ، برنج هاشمی ، برنج بینام ، برنج فجر ، برنج شیرودی ، برنج امراللهی ، برنج طارم ندا و …)

یکی از محبوب ترین گونه ها در استان مازندران ، طارم و هاشمی است . در مناطق مرکزی مازندران مانند فریدونکنار ، بابلسر ، محمودآباد ، جویبار در آب و هوای گرم و مرطوب کشت می شود.

و انواع پر محصول مانند فجر ، شیرودی در مناطق کوهستانی در شهرهای آمل ، بابل ، ساری ، بهشهر ، نکا در آب و هوای سردتر کشت می شود.


خرید برنج طارم دم سیاه

بهترین برنج در مازندران چیست؟

بهترین برنج در استان مازندران برنج کشت دوم است که به عنوان محصول کشت دوم و چین دوم شناخته می شود. این برنج از گونه هایی مانند طارم دم سیاه ، هاشمی ، بینام ، امراللهی است که طبیعت گرم دارند و شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار از بهترین تولید کنندگان برنج دور دوم هستند.


برنج گیلان

استان گیلان دومین تولید کننده بزرگ برنج در کشور است که استان گیلان به دلیل دره ها و دشت های خود فرصت پرورش برنج سرد و گرم را دارد. کشاورزان سخت کوش گیلانی همیشه از بهترین کشاورزان بوده اند. آقایان هاشمی و علی کاظمی که محقق برنج بودند ، در استان گیلان کشاورزان با آغاز فصل کشاورزی در ماه فرودین آنها فرآوری برنج و برداشت آن را در ماه تیر آغاز می کنند

گونه هایی که کشاورزان گیلانی می کارند ، برنج (هاشمی ، طارم ، علی کاظمی ، فجر و …) پرمصرف ترین مورد استفاده در استان گیلان هاشمی است ، که تقریباً در تمام شهرهای استان گیلان کشت می شود . برنج گیلان برخلاف استان مازندران در همه شهرها یکسان است و فرقی نمی کند که در یک منطقه کوهستانی کشت شود یا در یک جلگه ! زیرا در استان گیلان به دلیل سرمای زودرس

کشاورزان می توانند فقط در اولین برداشت محصول کشت و برداشت کنند


بهترین برنج گیلان کدام است؟

بهترین برنج در استان گیلان برنج طارم هاشمی است و شهرت آن در سراسر کشور پیچیده است ، این برنج طبخ بسیار خوبی دارد و عطر و طعم مطبوعی دارد.


تفاوت برنج گیلان و مازندران

در پاسخ به تفاوت برنج گیلان و مازندران ، باید به صورت ساده و با توجه به گفته های داده شده گفت:

اگر به دنبال خرید برنج کشت اول با قیمت مناسب هستید از برنج کشت اول گیلان خریداری کنید

و اگر به دنبال بهترین برنج کشور هستید و کیفیت بالا ملاک خریدار است باید به سراغ برنج کشت دوم مازندارن بروید.

لازم به ذکر است کشت دوم برنج در استان مازندران از نظر قیمت گرانتر از برنج اول است (به دلیل تناژ پایین محصول و سختی کشاورزان)


فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


سرویس وبلاگدهی و مجله آنلاین ارم بلاگ سرویس وبلاگدهی و مجله آنلاین ارم بلاگ مشاهده